Заява щодо зламу сайту ВАДА

Протягом останнього часу в засобах масової інформації з’явилась інформація про хакерський напад на сайт ВАДА та злам Системи менеджменту та адміністрування спортсменів (ADAMS). Наслідком цього було оприлюднення в Інтернеті конфіденційної інформації щодо Дозволів на Терапевтичне Використання де-яких спортсменів. Національний антидопінговий центр категорично засуджує будь-яке розповсюдження інформації, яка є особистою.

Проте, найнеприємнішим є той факт, що інтерпретація зазначеної інформації була проведена де-якими засобами масової інформації некомпетенто – було зазначено, що спортсмени приймали Заборонені препарати з дозволу ВАДА, а позитивні результати аналізу зразків спортсменів замовчувались.

Національний антидопінговий центр закликає всіх зацікавлених осіб ознайомитись із процесом отримання Дозволу на Терапевтичне Використання (TUE) на відповідних сторінках свого сайту. Хочемо зауважити, що будь-який спортсмен, маючи медичні показання до прийому Заборонених препаратів повинен звернутися до Міжнародної федерації  або до Національної антидопінгової організації та отримати TUE, про що робиться відмітка в ADAMS. У випадку Позитивного результату аналізу допінг-проби по препарату, який застосовувався відповідно до виданого Дозволу на Терапевтичне Використання  санкції до спортсмена не застосовуються. Таким чином, наявність TUE у спортсменів є нормальною практикою, яка є необхідною для можливості лікування спортсменів.