Візит делегації Мінмолодьспорту та НАДЦ до Польщі

19-21 грудня 2016 року українська делегація у складі представників Міністерства молоді та спорту України та Національного антидопінгового центру відвідала Республіку Польща. Візит до Варшави став можливим завдяки запрошенню Міністерства спорту і туризму Польщі.

Основною метою відвідин було вивчення досвіду польських колег у сфері боротьби з допінгом в спорті, а саме нормативно-правового підґрунтя для здійснення антидопінгової діяльності; здійснення основних процедур допінг-контролю;  навчання та акредитація офіцерів допінг-контролю;  роботи антидопінгової лабораторії;  вивчення основних джерел фінансування спорту та антидопінгової діяльності зокрема.

До слова, польська антидопінгова організація є однією з найстаріших у Європі і була заснована ще в 1989 році.

В ході візиту делегація відвідала Інститут спорту Республіки Польща на базі якого функціонує антидопінгова лабораторія. Ця лабораторія має акредитацію ВАДА та виконує більше 5тис. аналізів на рік. Керівник лабораторії пані Дорота Квятковська детально розповіла про роботу свого закладу та показала приміщення та обладнання лабораторії.

 

Також програма візиту передбачала зустріч з колегами з Польської антидопінгової комісії. Її очільник Міхал Ринковський зробив докладну презентацію антидопінгової діяльності в Польщі та обговорив основні її особливості з колегами з НАДЦ. В ході цієї робочої сесії було детально обговорено весь процес допінг-контролю в Польщі, починаючи зі створення пулів та планування тестувань і закінчуючи обробкою результатів аналізів.

Підсумки візиту підбивали вже в Міністерстві спорту та туризм Республіки Польща, де зустрілися з Міністром Вітольдом Банькою та представниками департаменту спорту вищих досягнень.

Польські колеги висловили свою щиру підтримку та пообіцяли і надалі допомагати розвивати  в Україні антидопінгову діяльність у відповідності з вимогами Всесвітнього антидопінгового кодексу. Зокрема домовилися про співпрацю в сфері розвитку та становлення нормативно-правової бази здійснення антидопінгової діяльності, навчанні офіцерів допінг-контролю та обговорили можливість відправки проб українських спортсменів до польської лабораторії.