Співробітник НАДЦ представив Україну на 6-й сесії Конференції сторін Міжнародної конвенції проти допінгу в спорті
25 та 26 вересня 2017 року начальник організаційного відділу НАДЦ Ющенко О.О. взяла участь у 6-й сесії Конференції сторін Міжнародної конвенції проти допінгу в спорті.
Конференція сторін несе основну відповідальність за виконання умов Конвенції. Вона проводиться раз на два роки в штаб-квартирі ЮНЕСКО в Парижі.
Одним з основних завдань Конференції сторін є моніторинг виконання Конвенції. Держави-учасниці повинні подавати звіти, про всі вжиті ними заходи з метою дотримання положень Конвенції (включаючи розробку антидопінгових програм).
Конференція сторін дає можливість визначити, як будуть використовуватися кошти Фонду з викорінення допінгу в спорті. Вона також відповідає за розгляд та прийняття будь-яких поправок до Конвенції.
На Конференції розглядаються питання про відносини з ВАДА та основні механізмами фінансування його основного річного бюджету.
Крім країн-учасниць та інших держав-членів ЮНЕСКО на Конференцію в якості консультаційної організації запрошується Всесвітнє антидопінгове агентство (ВАДА). Міжнародний олімпійський комітет (МОК), Міжнародний параолімпійський комітет (МПК), Рада Європи (СЕ), Міждержавний комітет з фізичного виховання та спорту (СИГЕПС) та інші міждержавні спортивні організації запрошуються як спостерігачі.
Основним завданням 6-ї сесії було:
Хоча основною метою Конференції Сторін є здійснення контролю за виконанням державами-учасницями зобов'язань, викладених у Конвенції, вона також представляє можливість переглянути та підвищити актуальність Конвенції. Крім того, це чудова платформа, де держави-учасниці можуть обговорити стратегічні дії та основні виклики. Конференція також пропонує інноваційні можливості для обміну досвідом та взаємодії з ключовими гравцями в рамках боротьби з допінгом. Для цього також існує Фонд з викорінення допінг у спорті, який є неоціненним інструментом для практичного виконання умов Конвенції та для зміцнення потенціалу держав-учасниць. Цього року Фонд відзначає свою десяту річницю.
До участі у цій сесії крім 186 держав-учасниць, що підписали Конвенцію, було запрошено представників всіх країн-членів ЮНЕСКО.