Верховною Радою прийнятий Закон "Про антидопінговий контроль у спорті"

Вчора, 7 лютого 2017 року Верховна Рада України 233 голосами прийняла Закон №4724 "Про антидопінговий контроль в спорті", що було наслідком тривалої співпраці Комітету Верховної Ради з питань сім'ї, молодіжної політики, спорту та туризму, Міністерства молоді та спорту, Національного олімпійського комітету, Національного антидопінгового центру та представників спортивної спільноти.

У порівнянні із попередньою редакцією новий закон в першу чергу містить посилання на діючі антидопінгові нормативні документи та дає змогу імплементувати всі положення чинної версії Всесвітнього антидопінгового Кодексу. Нагальною перевагою законопроекту є надання можливості проводити аналіз допінг-проб у ВАДА акредитованих лабораторіях за рахунок державного бюджету України. Також законом передбачено становлення незалежної Національної антидопінгової лабораторії, як того вимагає Міжнародний стандарт для лабораторій ВАДА. Дуже важливим є створення незалежного органу керівництва Національним антидопінговим центром та Національною антидопінговою лабораторією – Наглядової ради.

Національний антидопінговий центр вітає прийняття цього важливого законопроекту та щиро дякує Комітету Верховної Ради з питань сім'ї, молодіжної політики, спорту та туризму, Міністерству молоді та спорту, Національному олімпійському комітету за плідну та конструктивну сумісну роботу, а народним депутатам України за його підтримку.

З текстом проекту закону можна ознайомитись на сайті Верховної Ради або на нашій сторінці.