Участь в засіданні Європейського комітету з питань ВАДА (САНАМА) та засіданні Моніторингової групи

Участь в 42-му засіданні Європейського комітету з питань ВАДА (САНАМА) та 48-му засіданні Моніторингової групи Антидопінгової конвенції Ради Європи (T-DO), які проходили 2-4 травня 2018 року в м. Страсбурзі, Франція

Начальник відділу зовнішніх зв’язків та інформації Вихватенко О.С. та начальник організаційного відділу Ющенко О.О. Національного антидопінгового центру взяли участь в 42-му засіданні Європейського комітету з питань ВАДА (САНАМА) та 48-му засіданні Моніторингової групи Антидопінгової конвенції Ради Європи (T-DO), які проходили 2-4 травня 2018 року в м. Страсбурзі, Франція.

Основною метою засідання САНАМА було розглянути, проаналізувати та висловити консолідовану думку країн-учасниць стосовно питань, які будуть розглядатися на черговому засіданні Виконавчого комітету ВАДА, що відбудеться 16-17 травня 2018 року в Монреалі, Канада.

Протягом засідання Моніторингової групи розглянули та обговорили основну стратегію діяльності на 2018-2020 роки, обговорили можливості внесення змін до Антидопінгової конвенції Ради Європи та безпосередньо в процес моніторингу її виконання.

На засіданні Європейського комітету з питань ВАДА (САНАМА) обговорювалися наступні питання: звіт Генерального директора; звіт Голови комісії атлетів; фінансування (внесок уряду/МОК, бюджет на 2019-2021 рр.); звіт Голови комітету освіти; оновлена інформація по Міжнародному стандарту з освіти та інформації; звіт Голови комітету з медичних досліджень; рекомендації робочої групи з акредитації лабораторій; лабораторії, що затверджуються для аналізу крові; звіт Голови комітету відповідності Кодексу ВАДА; оновлена інформація по Кодексу ВАДА та міжнародних стандартах; інформація європейського регіонального офісу.

Під час 48-го засідання Моніторингової групи Антидопінгової конвенції Ради Європи (T-DO) обговорювалися наступні питання: інформація щодо діяльності Секретаріату; стану приєднання інших країн до Антидопінгової конвенції РЄ; огляду виконання середньострокової стратегії T-DO на 2018-2020 роки, а саме концепція освітнього курсу з прав людини для юридичних фахівців та пропозиції до проекту закону про захист прав людини в сфері спорту; інформацію про операційну незалежність Національних антидопінгових організацій; співробітництво з Європейською Комісією, ЮНЕСКО, Всесвітньою антидопінговою агенцією, Інститутом національних антидопінгових організацій.

Представники НАДЦ надали інформацію про останні досягнення України в сфері боротьби з допінгом, а саме в напрямку вдосконалення українського антидопінгового законодавства та приведення його у відповідність до вимог Всесвітнього антидопінгового кодексу та Антидопінгової конвенції РЄ.