Симпозіум ВАДА 2018

21- 23 березня 2018р. у Лозанні, Швейцарія, відбувся симпозіум ВАДА на тему "Формування майбутнього чистого спорту", в якому взяли участь рекордні 900 делегатів від світової антидопінгової спільноти. Представниками від НАДЦ були: директор НАДЦ України Курліщук І.М. та начальник відділу зовнішніх зв’язків та інформації НАДЦ  Вихватенко О.С.

Головний виступ президента ВАДА, сера Крейга Ріді, був акцентований на російському допінг-скандалі, а також на Міжнародному стандарті ВАДА щодо дотримання Кодексу сторонами-підписантами (ISCCS), який набирає чинності з 1 квітня; на посиленні інформаційної s розслідувальної діяльності та новій програмі повідомлень - Speak Up!

Генеральний директор ВАДА Олів'є Нігглі розповів делегатам про стратегічні пріоритети ВАДА: гармонізацію правил Кодексу; збільшення наукових та соціальних досліджень; підвищення рівня освіти; створення потенціалу антидопінгових організацій; та поточну капітальну перебудову антидопінгової системи та адміністрування ВАДА (AДAMС).

Голова Комітету атлетів ВАДА Бекі Скотт повідомив делегатам, що ВАДА буде проводити свій перший в історії Глобальний форум спортсменів 3-4 червня в Калгарі, Канада, який стане нагодою для спортсменів зробити значний внесок у формування майбутнього чистого спорту.

Основними моментами 3-х денного симпозіуму також були: дискусія щодо відновлення антидопінгової програми в Росії; оприлюднення інформації про нове Міжнародне агенство з тестування (ITA); «круглий стіл» щодо необхідності збільшення інвестицій в антидопінг для захисту чистого спорту; оприлюднення інформацію про захист процесу допінг-контролю через забезпечення надійного постачання комплектів для відбору; цікаві заняття, такі як посилення співпраці через інтернет-освітню платформу ВАДА (ADeL) та оптимізацію AДAMС для високої продуктивності, зручності використання та гарантованого захисту даних.