Прес-реліз щодо рішення у справі Даріо Срни

Сьогодні, 22 лютого 2018 року, Національний антидопінговий центр (НАДЦ) виніс рішення у справі футболіста Даріо Срни (ФК «Шахтар», Донецьк) щодо порушення ним Антидопінгових правил (АДП) НАДЦ (а саме правила 2.1 - Наявність забороненої речовини або її метаболітів чи маркерів у будь-якій пробі, взятій у Спортсмена).

За результатами поза змагального тестування 22 березня 2017 року,  в пробі спортсмена було виявлено нетипові показники компонентів ендогенного стероїдного профілю. В результаті додаткових аналізів методом ізотопної мас-спектрометрії встановлено, що проба містить екзогенні похідні дегідроепіандростерону, які включені до списку заборонених речовин ВАДА на 2017 рік.

Після повідомлення про несприятливий результат аналізу та звинувачення у порушенні антидопінгового правила 18 вересня 2017, пан Срна добровільно прийняв тимчасове відсторонення з 22 вересня 2017 року.

Пан Срна визнав, що він порушив (ненавмисно) антидопінгові правила. Вивчивши джерело несприятливого результату аналізу, НАДЦ прийняв до уваги пояснення пана Даріо Срни щодо обставин, які передували тестуванню, та прийшов до висновку про відсутність значної провини або халатності спортсмена в цьому порушенні. Таким чином, з урахуванням статей 10.2.2 та 10.5.2 АДП, НАДЦ застосував санкцію у вигляді 17-місячного відсторонення. З урахуванням пункту 10.11.1 АДП НАДЦ термін відсторонення обчислюється з дати забору проби, а саме з 22 березня 2017 року. Таким чином, спортсмен буде допущений до участі у змаганнях з 22 серпня 2018 року. Відповідно до статті 10.12.2 АДП спортсмен зможе повернутися до тренувань з командою за два місяці до закінчення терміну відсторонення, тобто з 22 червня 2018 року.

Відповідно до статті 13 АДП, на рішення НАДЦ може бути подана апеляція до Спортивного арбітражного суду в м. Лозанна (Швейцарія).