НОВИЙ СТАНДАРТ ВАДА ЩОДО ВІДПОВІДНОСТІ І ПЕРЕГЛЯДУ КОДЕКСУ НАБИРАЄ ЧИННОСТІ З 1 КВІТНЯ 2018 року

З 1 квітня 2018 року наберуть чинності наступні документи: новий Міжнародний стандарт щодо відповідності кодексу сторонами-підписантами; а також обмежена кількість переглянутих статей Всесвітнього антидопінгового Кодексу, пов'язаних з відповідністю Кодексу, яка вимагає Міжнародний стандарт щодо відповідності кодексу сторонами- підписантами.

Міжнародний стандарт щодо відповідності кодексу сторонами-підписантами, який був прийнятий Виконавчим комітетом ВАДА в листопаді 2017 року, зміцнить Програму Агентства з моніторингу відповідності Кодексу. Вона була вдосконалена за допомогою двоетапного процесу консультацій із зацікавленими сторонами, який проходив з 1 червня по 14 жовтня 2017 року і контролювався незалежним Комітетом з розгляду відповідності ВАДА; в ході якого зацікавленим сторонам було запропоновано висловити свої зауваження стосовно розвитку Міжнародного стандарту щодо відповідності  Кодексу, в якому викладаються:

Права і обов'язки сторін-підписантів, що підписалися; способи, якими ВАДА підтримує підписантів  в досягненні, підтриманні і, де це можливо, відновленні відповідності з Кодексом; низку градаційних, передбачуваних і пропорційних санкцій у випадках невідповідності сторонами, і процес визначення невідповідності і наслідків. ВАДА дякує всім зацікавленим сторонам, які представили відгуки в ході процесу консультацій.

І вважає, що спільно був розроблений стандарт, в якому підписанти усього світі відповідають високим стандартам щодо відповідності Кодексу. Як приклад, і як нагадування: Міжнародні федерації (МФ) відповідно до переглянутої статтею 20.3.11 Кодексу, яка стосується ролей і обов'язків МФ, передбачає «Приймати заявки на чемпіонати світу та інші міжнародні спортивні заходи тільки від країн, в яких уряд ратифікував, прийняв, схвалив або приєднався до Конвенції ЮНЕСКО, Національного олімпійського комітету та Національної антидопінгової організації відповідно до Кодексу. Організатори великих спортивних заходів, відповідно до переглянутої статті 20.6.6 Кодексу, яка стосується ролей і обов'язків ОВСЗ, передбачає:

«Приймати заявки на спортивні заходи тільки від країн, в яких уряд ратифікував, прийняв, схвалив або приєднався до Конвенції ЮНЕСКО і Національного олімпійського комітету та Національної антидопінгової організації відповідно до Кодексу».

Джерело: www.wada-ama.org