НАДЦ приєднується до вимог ряду НАДО щодо відсторонення Росії від участі в Олімпійських іграх 2018 р

Менше ніж за 5 місяців до початку зимових Олімпійських ігор, 14 вересня 2017 року у м. Денвер (США) відбулася спеціальна зустріч 17 керівників національних антидопінгових організацій під егідою Інституту національних антидопінгових організацій (iNADO). У ході дводенної зустрічі обговорювалися питання відповідальності Російської Федерації за один з найбільших допінгових скандалів в історії спорту.

Лідери НАДО закликали МОК заборонити Російському олімпійському комітету брати участь в Зимових іграх 2018 року за доведену допінгову корупцію під час Олімпійських ігор в Сочі та продовження невиконання своїх зобов'язань щодо очищення спорту від допінгу.

"Спортивні лідери та організації  цієї країни не повинні отримувати допуск до участі в Олімпійських іграх, коли вони навмисно порушують правила і «грабують» чистих спортсменів." - сказано у заяві і-НАДО.

Лідери НАДО підтвердили свою згоду із  впровадженням послідовних критеріїв для того, щоб окремі російські спортсмени могли змагатися як нейтральні та незалежні від Російського олімпійського комітету для тих, хто підпадав під надійні антидопінгові перевірки відповідно до практики, встановленої IAAF.

Лідери НАДО підтримують вимогу Всесвітнього антидопінгового агентства (ВАДА) про те, що Росія має взяти на себе публічну відповідальність за свої шахрайські дії, детально описані в звіті МакЛерена, з тим щоб відновити право на участь у зимових іграх 2018 року.

"МОК і ВАДА повинні наполягати на тому, щоб Росія передала ключові додаткові докази. Без цієї інформації неможливо дати повної оцінки масштабу проблеми та досягти справедливості для чистих спортсменів ", - сказали лідери НАДО. "Відсутність належного розслідування та покарання, вільних від спортивно-політичного впливу, тих, хто порушив антидопінгові правила, невілює довіру мільйонів чистих спортсменів у всьому світі. Це невиконання обов'язку посилає цинічне повідомлення, що привілейовані, інсайдерські країни всередині Олімпійського руху ніколи не будуть покарані або нестимуть відповідальність, порушуючи фундаментальну умову справедливості, на яку спирається спорт».

Зазначена заява наразі підтримана лідерами антидопінгових організацій з усього світу, серед яких: Австрія, Австралія, Канада, Данія, Фінляндія, Франція, Німеччина, Ірландія, Японія, Нідерланди, Нова Зеландія, Норвегія, Сінгапур, Швеція, Великобританія та США, а також Інститут національних антидопінгових організацій - міжнародної асоціації національних антидопінгових організацій.

Мінмолодьспорту та Національний антидопінговий центр України категорично засуджує грубе та шокуюче порушення міжнародних антидопінгових правил, принципів чесної гри, моральних та етичних норм спорту, які здійснювалися Росією на державному рівні, зокрема під час зимових Олімпійських ігор у м.Сочі.

Національний антидопінговий центр України приєднується до заклику зазначених країн щодо необхідності притягнення до відповідальності РФ  в тому числі шляхом усунення російських спортивних федерацій від участі у зимових Олімпійських іграх 2018 року.

Відповідного листа від НАДЦ України офіційно направлено до Інституту Національних антидопінгових організацій (іНАДО).