16 листопада 2017 року відбулося засідання Ради засновників ВАДА

16 листопада 2017 року в Сеулі, Республіка Корея,  відбулося засідання Ради засновників ВАДА.

На порядок денний засідання Ради були винесені та схвалені наступні, важливі для Агентства та спорту вільного від допінгу, рішення:  

Перш за все, Рада підтвердила, що Російське антидопінгове агентство «РУСАДА» не відповідає Кодексу. На думку Ради, Росія не виконала двох основних вимог: урядові установи не визнали висновків розслідування Річарда Макларена; а також не було надано доступ до збережених допінг-проб та електронних даних у Лабораторії м. Москва, через федеральне розслідування.  

Рада також заявила, що три сторони-підписанти не відповідають Кодексу: Національний антидопінговий комітет Екваторіальної Гвінеї, Антидопінговий комітет Кувейту та Антидопінговий відділ Міністерства молоді та спорту Маврикія.

Важливо відзначити, що Рада затвердила новий Міжнародний стандарт з відповідності (International Standard for Code Compliance by Signatories (ISCCS). Міжнародний стандарт з відповідності та необхідні зміни до Кодексу у найкоротші терміни будуть опубліковані та набудуть чинності 1 квітня 2018 року.  

Також, Рада затвердила збільшення бюджету на 2018 рік на 8%, що дозволить розширити та пришвидшити реалізацію основних напрямків діяльності  ВАДА.

Було прийнято рішення про продовження угоди про розміщення штаб-квартири ВАДА в Монреалі на наступні десять років (2021-2031 рр.).

Рада  також затвердила рекомендації лабораторної акредитованої робочої групи.

З метою забезпечення ефективної боротьби з допінгом у спорті та задоволення потреб антидопінгової спільноти, Рада затвердила запуск процесу перегляду Кодексу, що завершиться на наступній Міжнародній Конференції з допінгу у спорті в листопаді 2019 року, яка проходитиме в Катовіце, Польща